Būvniecības informācijas sistēma
BIS darbība (sadarbības partneri)

Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka VIIS sistēmā tiks veiktas izmaiņas līdz ar to BIS sistēma veiks datu apmaiņas konfigurāciju 21.jūnijā. VIIS sistēma ir paredzēta, lai BIS sistēmā apskatītos datus par savu izglītību, vai arī to pārbaudītu.

“Prāta vētrā” spriež par Būvniecības informācijas sistēmas turpmāko attīstību

“Prāta vētrā” spriež par Būvniecības informācijas sistēmas turpmāko attīstību

2021. gada 4. Jūnijs, 09:23
Avots https://www.bvkb.gov.lv/lv/jaunums/prata-vetra-spriez-par-buvniecibas-informacijas-sistemas-turpmako-attistibu

BIS prāta vētra

3.jūnijā Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) rīkoja “prāta vētru” ar būvniecības jomas profesionāļu, komunikāciju tīklu turētāju, pasūtītāju, attīstītāju, apsaimniekotāju un citu nozares digitālajā izaugsmē ieinteresēto pušu pārstāvjiem, lai meklētu labākos risinājumus Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) turpmākai attīstībai.

Pasākumu atklāja BVKB direktore Svetlana Mjakuškina un biroja Informācijas sistēmu departamenta direktors Uldis Jansons, kas pastāstīja par BIS šābrīža iespējām un Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta ietvaros paredzētajiem sistēmas pilnveides darbiem.

Pēc tam darbs tika organizēts trīs paralēlās darba grupās, no kurām viena sprieda par to, kā, attīstot valsts informācijas sistēmas, var sekmēt investīciju piesaisti, otra meklēja risinājumus, kā informācijas sistēmas var veicināt būvniecības procesus, bet trešā radīja idejas, kā informācijas sistēmas var palīdzēt īpašuma pārvaldīšanā pēc tā nodošanas ekspluatācijā.

Darba grupu investīciju piesaistei vadīja SIA “BONAVA Latvija” attīstības projektu vadītājs Reinis Gaigalis un šajā grupā darbojās arī Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses, Būvniecības Industrijas Digitalizācijas asociācijas, A/S “Gaso”, Cēsu novada būvvaldes un VAS “Valsts nekustamie īpašumi” pārstāvji. Būvniecības procesam veltīto darba grupu vadīja Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājs Gints Miķelsons un tajā piedalījās Latvijas Arhitektu savienības, Rīgas pilsētas būvvaldes, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, būvkompānijas “RERE Grupa”, kā arī komunikāciju tīklu turētāju “TET”, “Gaso” un “Sadales tīkli” pārstāvji. Nekustamā īpašuma pārvaldības uzlabošanai organizēto darba grupu vadīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklis Andris Vārna un tajā darbojās Rīgas domes Nekustamo īpašumu departamenta, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas, “Linstow Baltic”, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” un SIA “Rīgas nami” pārstāvji.

Visās darba grupās bija pārstāvēta par būvniecības nozares attīstības virzību atbildīgā Ekonomikas ministrija, kā arī sistēmas izstrādātājs SIA “Tieto Latvia” un konsultants SIA “AA projekts”.

Kopumā "prāta vētrā" BIS attīstībai piedalījās ap 50 dalībniekiem.

Darba grupu izstrādātie priekšlikumi tiks apkopoti un izvērtēti, izstrādājot turpmākos plānošanas dokumentus BIS attīstībai.

Lapa atjaunota 04.06.2021.