Nesenie jaunumi
Teniskās problēmas ar BIS autorizēta lietotāja lapas skatu ir novērstas
Publicēts 01.11.2024. 08:44No 1.novembra BIS tiks ieviesti vairāki lietojamības uzlabojumi
Publicēts 30.10.2024. 08:13Būvniecības NVO uz 10 gadiem deleģēs būvspeciālistu kompetences novērtēšanu un prakses uzraudzību
Publicēts 29.10.2024. 15:29Normatīvajā regulējumā plānots ievest principu “parāds seko dzīvoklim”
Publicēts 29.10.2024. 15:28Bezmaksas apmācību semināri par koka izmantošanu būvniecībā ar Latvijas un Igaunijas piemēriem
Ievietots 06.09.2024. 18:4212. un 20. septembrī urbānās attīstības aģentūra “UrbanComm” sadarbībā ar Latvijas koka būvniecības klasteri, Ekonomikas ministriju un LVS aicina piedalīties bezmaksas semināros par ilgtspējīgu būvniecību un CO2 emisiju piesaisti, izmantojot būvniecībā koku.
Dalībniekiem tiek piedāvāta inovatīva pieeja, nodrošinot divu apmācību programmu apgūšanu vienā dienā un akcentējot uzmanību ne tikai uz Latvijas, bet arī Igaunijas pieredzi koka būvju realizēšanā.
Organizatori ir izstrādājuši divus semināru tematiskos virzienus: Latvijas tūri (Rīga – Valmiera – Lielvārde – Jelgava – Rīga) un Latvijas - Igaunijas tūri (Rīga – Lizums – Pelva – Rīga). Katrā no tūrēm dalībniekiem tiek piedāvāts apgūt divas patstāvīgas apmācību programmas, kas katra sastāv no četru akadēmisko stundu ilgas teorētiskās daļas un divu akadēmisko stundu ilgas praktiskās daļas.
Tādējādi dalībniekiem dienas laikā būs iespēja apmeklēt vairākas vietas Latvijā un Igaunijā, apskatot labās prakses piemērus un apmainoties ar pieredzi. Savukārt teorijas lekcijas notiks tieši brauciena laikā autobusā, lektoram stāstot par koka izmantošanas būvniecībā aktuālajiem paņēmieniem un problēmjautājumiem informatīvo video materiālu pavadībā.
Atkarībā no apmeklētā semināra tematiskā virziena lektori prof. Dr. sc. ing. Mārtiņš Vilnītis, Dr. arch. Antra Viļuma vai Mg. sc. ing. Edvīns Grants sniegs padziļinātas zināšanas par koku, tā izstrādājumu daudzveidību ēku celtniecībā kā ilgtspējīgu materiālu un CO2 emisiju piesaistes risinājumu. Turklāt par katras programmas apmeklējumu dalībniekiem tiek plānoti Latvijas Būvinženieru savienības un Latvijas Arhitektu savienības prakses kredītpunkti. Līdz ar to, piedaloties gan Latvijas, gan Latvijas - Igaunijas tūrē, var saņemt kredītpunktus par katru no četrām apmācību programmām.
“Koka būvkonstrukciju izmantošana ēku būvniecībā ir ekonomikas un sabiedrības izaugsmes jautājums. Tāpēc apsveicama ir Ekonomikas ministrijas un Latvijas standarta īstenotā iniciatīva rīkot semināru ciklu par koka būvkonstrukciju projektēšanu un koka būvju būvniecības risinājumiem. Semināros apskatīsim gan aktuālās zināšanas un labās prakses piemērus, gan diskutēsim par izaicinājumiem ar jomas ekspertiem,” skaidro Gvido Princis, arhitekts un pilsētplānotājs, urbānās attīstības aģentūras “UrbanComm” valdes priekšsēdētājs un Rīgas pilsētas arhitekts 2012.–2022. gadā.
“Koka būvniecības praktikumu ideja ir pievērst speciālistu uzmanību mūsdienu koka būvniecības risinājumiem un iespējām, lai Latvijas kokapstrādātāju un koka būvnieku veikums kalpotu ne tikai zviedru, britu, norvēģu un citu ārvalstu pilsoņu labklājībai, bet, lai beidzot arī mums pašiem Latvijā būtu iespēja dzīvot, strādāt un atpūsties skaistās, izturīgās un drošās Latvijas koka ēkās,” uzsver Latvijas koka būvniecības klastera izpilddirektors Kristaps Ceplis.
Kopumā tiek plānoti pieci vienas dienas semināri. Dalībnieki tiek aicināti pieteikties semināriem urbānās attīstības aģentūras “UrbanComm” Facebook lapā, izmantojot reģistrēšanās saites:
- Latvijas tūre (Rīga – Valmiera – Lielvārde – Jelgava – Rīga)
Datums: 2024. gada 12. septembris
Izbraukšanas un atgriešanās vieta: Stacijas laukums, Rīga
Programmas: “Koka ēku projektēšana” un “Koka izstrādājumi būvniecībai”
Lektori: Dr. arch. Antra Viļuma / Prof. Dr. sc. ing. Mārtiņš Vilnītis un biedrības “Latvijas koka būvniecības klasteris” izpilddirektors Kristaps Ceplis
Reģistrācija: https://forms.gle/UtNzmbRVm8i6utPH7
- Latvijas - Igaunijas tūre (Rīga – Lizums – Pelva – Rīga)
Datums: 2024. gada 20. septembris
Izbraukšanas un atgriešanās vieta: Stacijas laukums, Rīga
Programmas: “Ilgtspējīga būvniecība un CO2 emisiju piesaiste” un “Koka būvkonstrukciju īpašības un izvirzītās pamatprasības”
Lektori: Mg. sc. ing. Edvīns Grants / Prof. Dr. sc. ing. Mārtiņš Vilnītis
Reģistrācija: https://forms.gle/FZ221bJDpaXx7MAr6