BIS vebinārs (jautājumi & atbildes par BIS funkcionalitāti)

Aicināti piedalīties BIS bezmaksas vebinārā 'jautājumi & atbildes par BIS funkcionalitāti' 6.augustā plkst.10.00-12.00 bez iepriekšreģistrācijas tiešsaistē Microsoft Teams; ▷iesniegt jautājumu; ▷pieslēgties; ▷apraksts

BIS darbība (sadarbības partneri)

VRAA infrastruktūras uzturēšanas darbu ietvaros 4.augustā plkst.21.00-23.45 iespējami pārtraukumi autentifikācijā ar Latvija.lv, eAdresē, eParakstītājs un citos VRAA pakalpojumos.

DEFINĪCIJAS, AKRONĪMI, SAĪSINĀJUMI
JURIDISKAS PERSONAS LIETOTĀJA PROFILS
Jaunas būvniecības uzsākšana
Būvdarbu žurnāls
PROBLĒMU PIETEIKŠANA PORTĀLĀ
Rokasgrāmata lejuplādei PDF

Būvuzņēmumu klasifikācijas e-pakalpojumi

Klasifikācija tiek piemērota tiem būvkomersantiem, kuriem vismaz viena no būvkomersantu reģistrā norādītajām darbības sfērām ir būvdarbu vadīšana, tas ir, attiecas uz būvkomersantiem, kuri veic būvdarbus.

Klasificēti netiek tie būvkomersanti, kuri:

  • sniedz pakalpojumus tikai arhitektūras, projektēšanas, būvuzraudzības, būvekspertīzes vai inženierizpētes jomās;
  • kuriem ir ierosināts maksātnespējas process.

Būvkomersantiem tiek piešķirtas kvalifikācijas klases no pirmās līdz piektajai, kur pirmā klase ir augstākā, bet piektā klase ir zemākā.

Vispārējā kārtībā vienu reizi gadā tiek klasificēti:

  • būvkomersanti, kuri reģistrā reģistrēti vismaz trīs gadus un par kuriem reģistrā ir pieejami dati par trim pilniem darbības gadiem;
  • pilnsabiedrība, ja visi tās biedri ir klasificēti.

Vispārējā kārtībā piešķirtā kvalifikācijas klase ir spēkā 1 gadu, ja nemainās klasifikācijas procesu ietekmējošie kritēriji.

Tiem būvkomersantiem, kas reģistrēti būvkomersantu reģistrā mazāk par vienu gadu, tiek piešķirta 5. kvalifikācijas klase.

Ja būvkomersanta reģistrācijas ilgums būvkomersantu reģistrā ir no viena līdz trīs gadiem, būvkomersants var pretendēt uz pagaidu klasifikāciju. Šajā gadījumā būvkomersantam, izmantojot BIS e-pakalpojumu, jāiesniedz iesniegums par pagaidu klasifikāciju .

Ārvalstu komersanti var pretendēt uz vienreizēju klasifikāciju. Lai saņemtu kvalifikācijas klasi, ārvalstu komersants iesniedz BIS e-pakalpojumā iesniegums par vienreizēju klasifikāciju.

Pagaidu un vienreizējā klasifikācija tiek piešķirta uz 3 mēnešiem.

 

Publiskajā portālā zem E-pakalpojumiem/Būvuzņēmumu klasifikācija var iesniegt šādus klasifikācijas iesniegumus:

Lietotājs pēc datu sagatavošanas, var iesniegt klasifikācijas iesniegumus reģistru iestādei bez e-paraksta izmantošanas. Pēc iesniegšana BISP iesniegums automātiski sinhronizējas reģistra iestādei. Reģistra iestāde saņem iesniegumu statusā “Iesniegts” kopā ar pdf datni un apstrādā saskaņā ar Būvkomersantu reģistra darba plūsmu.

Lietotājs var izdzēst neiesniegtu iesniegumu. Iesniegta iesnieguma datus var apskatīt iesniegto dokumentu sarakstā bez iespējas labot.