Būvniecības informācijas sistēma bis_logo

BIS vebinārs (Aktuālie jautājumi un jaunumi BIS)

Aicināti piedalīties BIS bezmaksas vebinārā (Aktuālie jautājumi un jaunumi BIS) 31.martā plkst.10.00-12.30 bez iepriekšreģistrācijas tiešsaistē Microsoft Teams; ▷pieslēgties; ▷apraksts

DEFINĪCIJAS, AKRONĪMI, SAĪSINĀJUMI
Jaunas būvniecības uzsākšana
Būvdarbu žurnāls
MĀJU LIETAS
Māju lietu/ Ekspluatāciju lietu publiski pieejamie dati
PROBLĒMU PIETEIKŠANA PORTĀLĀ
Rokasgrāmata lejuplādei PDF

Būvuzņēmumu klasifikācijas e-pakalpojumi

Klasifikācija tiek piemērota tiem būvkomersantiem, kuriem vismaz viena no būvkomersantu reģistrā norādītajām darbības sfērām ir būvdarbu vadīšana, tas ir, attiecas uz būvkomersantiem, kuri veic būvdarbus.

Klasificēti netiek tie būvkomersanti, kuri:

  • sniedz pakalpojumus tikai arhitektūras, projektēšanas, būvuzraudzības, būvekspertīzes vai inženierizpētes jomās;
  • kuriem ir ierosināts maksātnespējas process.

Būvkomersantiem tiek piešķirtas kvalifikācijas klases no pirmās līdz piektajai, kur pirmā klase ir augstākā, bet piektā klase ir zemākā.

Vispārējā kārtībā vienu reizi gadā tiek klasificēti:

  • būvkomersanti, kuri reģistrā reģistrēti vismaz trīs gadus un par kuriem reģistrā ir pieejami dati par trim pilniem darbības gadiem;
  • pilnsabiedrība, ja visi tās biedri ir klasificēti.

Vispārējā kārtībā piešķirtā kvalifikācijas klase ir spēkā 1 gadu, ja nemainās klasifikācijas procesu ietekmējošie kritēriji.

Tiem būvkomersantiem, kas reģistrēti būvkomersantu reģistrā mazāk par vienu gadu, tiek piešķirta 5. kvalifikācijas klase.

Ja būvkomersanta reģistrācijas ilgums būvkomersantu reģistrā ir no viena līdz trīs gadiem, būvkomersants var pretendēt uz pagaidu klasifikāciju. Šajā gadījumā būvkomersantam, izmantojot BIS e-pakalpojumu, jāiesniedz iesniegums par pagaidu klasifikāciju .

Ārvalstu komersanti var pretendēt uz vienreizēju klasifikāciju. Lai saņemtu kvalifikācijas klasi, ārvalstu komersants iesniedz BIS e-pakalpojumā iesniegums par vienreizēju klasifikāciju.

Pagaidu un vienreizējā klasifikācija tiek piešķirta uz 3 mēnešiem.

 

Publiskajā portālā zem E-pakalpojumiem/Būvuzņēmumu klasifikācija var iesniegt šādus klasifikācijas iesniegumus:

Lietotājs pēc datu sagatavošanas, var iesniegt klasifikācijas iesniegumus reģistru iestādei bez e-paraksta izmantošanas. Pēc iesniegšana BISP iesniegums automātiski sinhronizējas reģistra iestādei. Reģistra iestāde saņem iesniegumu statusā “Iesniegts” kopā ar pdf datni un apstrādā saskaņā ar Būvkomersantu reģistra darba plūsmu.

Lietotājs var izdzēst neiesniegtu iesniegumu. Iesniegta iesnieguma datus var apskatīt iesniegto dokumentu sarakstā bez iespējas labot.