Iesniegums par izmaiņām būvatļaujā
Detalizēts skaidrojums: Iesniegums par izmaiņām Būvatļaujā un Lēmums par izmaiņām būvatļaujā
Autorizēts BISP lietotājs var izveidot un iesniegt iesniegumu par grozījumu veikšanu būvatļaujā, lai būvvalde izskatītu un veiktu izmaiņas un grozījumus būvatļaujā. Šī funkcionalitāte var tikt izmantota gadījumos, piemēram, kad mainījies kāds no būvniecības procesa dalībniekiem vai beidzies speciālista sertifikāta derīguma termiņš, jāpagarina būvatļaujas termiņš, mainījies būves īpašnieks un līdz ar to – būvniecības ierosinātājs. Papīra formātā uzsāktām būvniecības lietām jāreģistrē vēsturisko būvniecību, izvēloties piemēroto iesnieguma veidu “Iesniegums par izmaiņām būvatļaujā” , “Iesniegums par izmaiņām vienkāršotā iecerē”.
Lai iesniegtu elektroniski iesniegumu par grozījumiem būvatļaujā, autorizēts BISP lietotājs "BŪVNIECĪBAS DARBA VIETA" izvēlas būvniecības lietu, kura vēl nav nodošanā ekspluatācijā un nepieciešams veikt izmaiņas. Būvniecības lietā lietotājs nospiež pogu <Jauns dokuments> un atver iespējamo dokumentu sarakstu, kur var redzēt un izvēlēties dokumenta veidu “Iesniegums par izmaiņām būvatļaujā”, ja ir saņemta būvatļauja un lietotājam ir tiesības darboties ar šo būvniecības lietu.
Iesniegumā secīgi aizpilda nepieciešamo informāciju:
- Ierosinātājs – norāda būvniecības ierosinātāja vai vairākus būvniecības ierosinātājus, ja tādi ir, vārdu un uzvārdu;
- Būvniecības lieta – norāda būvniecības lietas numuru;
- Objekta nosaukums – norāda būvniecības lietas nosaukumu;
- Būvatļaujas numurs – no izkrītošā saraksta lauka jāizvēlas to būvatļauju, kurai tiek veidots izmaiņu iesniegums.
Ar iesniegumu iespējams mainīt:
- Dalībniekus – mainīt būvniecības procesa dalībniekus (Būvatļaujas 10.pielikums);
- Apdrošināšanu – iesniegt apdrošināšanas polises;
- Pārreģistrēt – mainīt būvniecības ierosinātāju uz citu personu;
- Pagarināt – būvdarbu veikšanas derīguma termiņa pagarināšana;
- Labot - labot pārrakstīšanās kļūdas.
Ja būvniecības noris kārtās, tad pēc sadaļa "Būvniecības lieta" seko sadaļa "Kārtas", kur tiek atrādīta vispārējā informācija par kārtām, kuras jau ir uzsāktas. Ja lietā ir paredzētas vairākas kārtas, bet neviena no tām nav statusā “Uzsākta”, tad lietotājam tiek parādīts brīdinājuma paziņojums: “Lai būtu iespējams mainīt būvniecībā iesaistītos dalībniekus, nepieciešams, lai lietā kāda no kārtām būtu uzsākta būvniecība. Lai uzsāktu būvniecību kārtai, izmantojams “Būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildes iesniegums”. Būvniecības dalībnieku saraksta izveidi skatīt “Kā aizpildīt būvniecības ieceres iesniegumu?” apakšnodaļu “Ievades solis "Iesaistītie dalībnieki"””.
Ja būvniecība noris kārtās, tad būvniecības lietas dalībnieku maiņa notiek pa kārtām. Attēlojot sadaļu atbilstoši katrai kārtai, piemēram, sadaļa "Dalībnieku maiņa – 1. kārta".
Solis "Būvniecības ierosinātāju maiņa" – ja tiek pārreģistrēts, tad iespējams norādīt jaunu "Ierosinātāju" fizisku vai juridisku personu pēc vienotā principa, kā tiek norādīts citos iesnieguma veidos.
Pie pievienoto personu e-pasta adresēm redz vizuālu indikatoru (sarkans vai zaļš aplītis), kurš atspoguļo to, ka e-pasta adrese ir vai nav verificēta.
Virzot kursoru uz indikatora ikonas pie kolonnas “E-pasta adrese”, redz informatīvu tekstu
- Zaļa indikatora ikona jeb verificēts e-pasts – attēlo paziņojumu “Verificēta e-pasta adrese. Tiek saņemti informatīvie paziņojumi un BIS izsniegtie dokumenti.”;
- Sarkana indikatora ikona jeb neverificēts e-pasts – attēlo paziņojumu “Neverificēta e-pasts! Uz neverificētu e-pasta adresi sistēma nesūtīs informatīvos paziņojumus un BIS izsniegtos dokumentus. E-pasta adrešu verifikāciju iespējams veikt katrai personai individuāli no sava BIS profila.”. (Attiecas gan uz fiziskās personas, gan uz juridiskās personas profilu.)
Solis "Būvprojekta izstrādātāju maiņa"- ja tiek pārreģistrēts, tad iespējams norādīt jaunu būvprojekta izstrādātāju pēc vienotā principa, kā tiek norādīts citos iesnieguma veidos.
Ja tiek pieprasīts pagarināt būvdarbu veikšanas termiņu, tad iesniegumā solī "Pagarināšana" iespējams norādīt vēlamo datumu.
Ja tiek pievienoti jauni būvniecības procesa dalībnieki, tad ir jānorāda šo dalībnieku apdrošināšanas polises. Sistēma neveic pārbaudi vai ir pievienotas visas nepieciešamās polises, dokumentu atbilstību pēc iesniegšanas pārbauda atbildīgā iestāde.
Ievadot apdrošināšanas polises, norāda šādu informāciju:
- Polises ņēmējs;
- Polises numurs;
- Polises derīguma termiņš:
- Sākuma datums;
- Beigu datums.
- Ja būvniecība noris kārtās, ir pieejams lauks “Kārtas numurs”, kur no izkrītošā saraksta var izvēlēties kārtas numuru, kam piesaistīt polisi;
- Apdrošināšanas polises datne;
- Polises izsniedzējs (iespējams atlasīt pēc UR numura un iespējams norādīt UR nereģistrētu ārzemju kompāniju).
Norādītos datus saglabā, nospiežot uz <Pievienot sarakstam>.
Atkārto darbības, ja nepieciešams, lai pievienotu polisi par citu dalībnieku.
Iesniegumā solī "Pieprasījuma dati" obligāti jāievada "Iesnieguma teksts" – brīvi ievadāms teksts par iesniegumu, tā iemeslu un pamatojumu.
Iesniegumā solī "Pielikumi" iespējams pievienot datnes – iespējams augšupielādēt pielikuma datnes, kuras atrādīs kā pievienoto datņu sarakstu. Nodefinētie iespējamo datņu veidi ir šādi:
- Būvdarbu veicēju civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polise;
- Atbildīgā būvdarbu vadītāja saistību raksts;
- Atbildīgā būvuzrauga saistību raksts;
- Būvuzraudzības plāns;
- Būvdarbu žurnāls;
- Autoruzraudzības žurnāls;
- Autoruzraudzības līgums;
- Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes atļauja;
- Cits dokuments, ja to paredz normatīvie akti.
Iesnieguma solī "Kontaktinformācija" var norādīt vai labot kontaktinformācijas tālruņa numuru un e-pastu.
Pēdējā iesnieguma sagatavošanas solī "Iesnieguma apskats" ir iespēja pārskatīt ievadītos datus un turpināt iesniegšanu būvvaldē, ja sistēma neatrāda kādu kļūdas paziņojumu.
Ja ir kāda kļūda, tad jāatgriežas iepriekšējos ievades soļos, lai labotu vai papildinātu datus.
Sagatavotais vai jau iesniegtais dokuments parādās būvniecības lietas dokumentu sarakstā un iesniegto dokumentu sarakstā. Saglabātu iesniegumu būvniecības ierosinātājs vai pilnvarota persona ar atbilstošām tiesībām var labot un dzēst un turpināt iesniegt atbildīgajai būvvaldei/iestādei.
Iesniegtu iesniegumu nevar labot, nevar dzēst, var skatīt kopskatu, tās statuss ir "Iesniegts" līdz brīdim, kad dokuments tiek pārsūtīts būvvaldei iekšējā sistēmā, tad nomainās uz "Reģistrēts". Būvvalde, saņemot iesniegumu, izvērtē, vai veikt grozījumus būvatļaujā.