Būvniecības informācijas sistēma bis_logo

BIS vebinārs (Aktuālie jautājumi un jaunumi BIS)

Aicināti piedalīties BIS bezmaksas vebinārā (Aktuālie jautājumi un jaunumi BIS) 31.martā plkst.10.00-12.30 bez iepriekšreģistrācijas tiešsaistē Microsoft Teams; ▷pieslēgties; ▷apraksts

DEFINĪCIJAS, AKRONĪMI, SAĪSINĀJUMI
Jaunas būvniecības uzsākšana
Būvdarbu žurnāls
MĀJU LIETAS
Māju lietu/ Ekspluatāciju lietu publiski pieejamie dati
PROBLĒMU PIETEIKŠANA PORTĀLĀ
Rokasgrāmata lejuplādei PDF

Formas datu lauki

Formās izmantotie datu lauku veidi:

1. Brīvi ievadāms lauks

 .

2. Izvēles saraksts

  .
Izvēles saraksts ir logs ar vienu vai vairākām vērtību kolonnām. Tas tiek atvērts, kad lietotājs aktivizē ievadāmo lauku. Vērtību izvēles saraksts ir paredzēts laukam, kurā ir jāievada jau iepriekš definēta vērtība. Sistēmas laukos, kam paredzēts vērtību izvēles saraksts, lietotājam ir iespēja uzreiz sākt ievadīt nepieciešamo lauka vērtību, ievadot nepieciešamo vērtību un apstiprinot ar klaviatūras taustiņu <Enter>, tādā gadījumā tiek automātiski atvērts izvēles saraksts ar atlasītām vērtībām, kas atbilst norādītajai vērtībai. Ja šāda vērtība būs vienīgā, izvēlnes saraksts tiks aizvērts un vērtība būs jau izvēlēta.

3. Ievadāms lauks, kas ielasa datus no citas ārējās sistēmas
.

4. Radiopoga
  .
Radiopoga ir vadrīks, kurš sastāv no aplīša un izvēles teksta. Radiopogas tiek apvienotas, lai parādītu lietotājam fiksētu savstarpēji izslēdzošu izvēļu kopu. Šiem laukiem ir jāsatur vismaz divas izvēles, no kurām viena parasti ir atlasīta. Kad izvēle ir atlasīta, aplītis tiek daļēji aizpildīts.

5. Izvēles rūtiņa . Izvēles rūtiņa (Check box) vadrīks, kurš sastāv no rūtiņas un izvēles teksta. Rūtiņā tiek attēlots ķeksītis (check), lai parādītu, ka izvēle ir atzīmēta.

6. Obligāts lauks .
Lauka nosaukumam priekšā atzīmēta sarkana zvaigznīte . Ja lietotājs nav ievadījis vērtību obligātajā laukā, tad pēc mēģinājuma rakstu saglabāt, šis lauks tiek izcelts ar sarkanu un paskaidrots, ka jābūt aizpildītam. Tas tiks atrādīts šādā veidā .

7.  - lauks kam ir iespēja datus labot, atverot jaunu formu vai palīglogu.

8. Datuma ievade no kalendāra loga . Kalendārs ir speciāls logs, kas tiek atvērts, kad lietotājs aktivizē ar datorpeli ievadlauku.

 

9. Kalendārs lietotājam dod iespēju izvēlēties datuma vērtību, neievadot to manuāli. Kalendāra vizuālais izskats ir vienots visā sistēmā. Kalendāra logam ir šāda standarta funkcionalitāte:

    •  
  • atverot šo logu, pēc spiedpogas  atveras sistēmas datuma gada mēneša dienu attēlojuma režīmā – ar zilu krāsu ir iezīmēts sistēmas datuma diena, vai iepriekš konkrētajā laukā ievadītais datums, ja tāds ir bijis.
  • vēlamo datumu var izvēlēties, aktivizējot konkrēto kalendārā redzamo dienu. Izvēlēties citu kalendāro mēnesi un gadu var kalendāra augšpusē .
  • papildus datumu lauku vērtību norādīšanai, izmantojot sistēmas kalendāra logu, lietotājam ir iespēja šos laukus aizpildīt manuāli, norādot vajadzīgo datumu atbilstoši sistēmā definētajam datuma formātam (DD.MM.YYYY).